Δεκαπέντε μαθήτριες και μαθητές, δανείστηκαν απ’ την Παιδική – Νεανική Βιβλιοθήκη του Δήμου Άργους – Μυκηνών ένα βιβλίο, εμπνεύστηκαν από αυτό, φιλοτέχνησαν πίνακες ζωγραφικής και μας τους παρουσιάζουν στην έκθεση «Με ένα βιβλίο και έναν πίνακα…» που φιλοξενείται στον ίδιο χώρο.
Η έκθεση αποτελεί έναν εικαστικό διάλογο με τη μαθήτρια – δημιουργό Γιουλίνα Δρίτσα, με αφορμή την Παγκόσμια Ημέρα Βιβλίου (23 Απριλίου)
![](https://argos24.gr/wp-content/uploads/2024/05/440322901_7866604830025298_4021551292050197221_n-768x1024.jpg)
Η έκθεση θα διαρκέσει μέχρι τις 12 Μαΐου.