Ο Δήμος Άργους-Μυκηνών και το Τοπικό Συμβούλιο της Νέας Κίου, με την ευκαιρία του εορτασμού της Διεθνούς Ημέρας Μουσείων σας προσκαλούν το χώρο του Λασκαρίδειου Λαογραφικού Μουσείου της Νέας Κίου , σε ένα Ταξίδι στην Μνήμη και τις Αλησμόνητες Πατρίδες μέσα από την παρουσίαση της Ιστορίας του Μουσείου και των αφιερωμάτων – εκθεμάτων των Προγόνων μας που φιλοξενούνται στην Κιβωτό αυτή της Θύμησης και της Μικρασιάτικης Παράδοσής μας, το Σάββατο 18 Μαΐου 2024 και ώρα 18:00.
![](https://argos24.gr/wp-content/uploads/2024/05/441156048_10223930065510459_4901529569956963355_n.jpg)
Η παρουσίαση θα γίνει με την αξιοποίηση εκπαιδευτικού προγράμματος που έχει εκπονηθεί από το προσωπικό του Κέντρου Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης Νέας Κίου.
Για τον Δήμο Άργους- Μυκηνών
Ο Δήμαρχος
Ιωάννης Μαλτέζος
Για το Τ. Σ Νέας Κίου
Η Πρόεδρος
Αγγελική Χρυσικού